503 460 764
ab.radcowie@gmail.com
ul. Obrońców Bydgoszczy 10 lok. 3
85-054 Bydgoszcz

Pomoc frankowiczom

Zespół:

 

Jesteśmy Kancelarią pomagającą kredytobiorcom, którzy zaciągnęli kredyty walutowe, w tym najczęściej indeksowane do franka szwajcarskiego (CHF). Pomagamy przeanalizować umowę kredytową pod kątem jej nieważności lub wystąpienia klauzul niedozwolonych (abuzywnych), a także pomagamy oszacować ewentualne tzw. nadpłaty w spłaconych już ratach kredytu. Następnie przedstawiamy strategię przedsądową i sądową, skutki konkretnych rozwiązań. Doradzamy w zakresie żądania ustalenia nieważności umowy kredytowej lub usunięcia z niej klauzul niedozwolonych. Uwzględniamy przy tym aktualne orzecznictwo polskich sądów oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), w tym orzeczenie ws. TSUE C-260/18. 
 
Reprezentujemy klientów w kontaktach z bankiem, Rzecznikiem Finansowym oraz w procesach sądowych. W razie zainteresowania tą praktyką Kancelarii, nasi radcy prawni są do Państwa dyspozycji.
Mając na uwadze posiadane know-how oraz to, że tzw. kredyty frankowe są zazwyczaj znaczącym obciążeniem dla budżetu domowego, Kancelaria dokłada starań, by wszelkie działania, w tym skierowanie sprawy do sądu odbyły się w jak najkrótszym czasie.
MAGDALENA ADAMEK-BALCEROWICZ

Radca prawny, właściciel Kancelarii, specjalizująca się m.in. w rozwodach, alimentach, ustaleniu kontaktów z dziećmi, separacji, podziale majątku, umowach majątkowych małżeńskich, dochodzeniu roszczeń spadkowych.

Więcej >>

ARKADIUSZ BALCEROWICZ

Radca prawny, współpracujący z Kancelarią, specjalizujący się m.in. w negocjacjach i procesach z tytułu wypadków komunikacyjnych oraz błędów lekarskich, zagadnieniach branży lekarskiej oraz z zakresu praw pacjenta czy obsłudze korporacyjnej i rejestrowej spółek.

Więcej >>

MARCIN CHMIELEWSKI

Radca prawny, współpracujący z Kancelarią na terenie Szczecina i okolic, specjalizujący się m.in. w prawie gospodarczym, w tym obsłudze korporacyjnej i rejestrowej spółek, prawnej restrukturyzacji podmiotów gospodarczych czy prawie nieruchomości.

Więcej >>