Błędy medyczne i kosmetyczne

Wyrażając zgodę na przeprowadzenie operacji czy zabiegu, zarówno medycznego, jak i kosmetycznego, mamy nadzieję, że powierzamy swoje zdrowie lub urodę w ręce specjalistów. Niestety w naszej praktyce wciąż spotykamy się ze sprawami o odszkodowania i zadośćuczynienia za błędy medyczne bądź kosmetyczne.

Nasza kancelaria radcowska posiada bogate doświadczenie w dochodzeniu roszczeń z tytułu błędów medycznych (niewłaściwa diagnoza, zakażenia szpitalne, nieprawidłowe leczenie czy rehabilitacja) i kosmetycznych (jak chociażby oparzenia związane z depilacją laserem/światłem IPL). Oferujemy także pomoc prawną w sprawach o szkody powstałych w wyniku wypadków komunikacyjnych oraz innych zdarzeń losowych. Dochodzimy przykładowo roszczeń z tytułu:

  • uszczerbku na zdrowiu fizycznym i psychicznym,
  • śmierci osoby bliskiej,
  • utraty dochodu ze względu na ograniczenia lub uniemożliwienie wykonywania pracy lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • poniesionych kosztów leczenia lub na zakup sprzętu niezbędnego chociażby do dostosowania mieszkania do potrzeb osoby poszkodowanej.

Radcy prawni z Kancelarii „Adamek & Balcerowicz” reprezentują nie tylko poszkodowanych pacjentów lub klientów salonów kosmetycznych i spa, ale również lekarzy, lekarzy dentystów oraz pielęgniarki, pielęgniarzy i kosmetologów.

Kancelaria radcowska „Adamek & Balcerowicz” prowadzi sprawę na każdym etapie, począwszy od negocjacji lub mediacji, w tym z ubezpieczycielem, podmiotem leczniczym oraz salonem kosmetycznym, aż do zakończenia procesu sądowego. Kancelaria reprezentuje klientów także przed wojewódzką komisją ds. orzekania o zdarzeniach medycznych w Bydgoszczy i innych miastach wojewódzkich.

Kancelaria zajmuje się sporządzeniem niezbędnych dokumentów, w tym oczywiście pozwu. Wykorzystujemy do tego starannie zebrany materiał dowodowy w postaci wszelkich rachunków lub innych dokumentów potwierdzających leczenie, zakup leków i rehabilitację.

Radcy prawni z kancelarii „Adamek & Balcerowicz” świadczą pomoc prawną głównie dla klientów z Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego, ale nie tylko. Zapewniamy usługi przed sądami w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Inowrocławiu, Pile, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie i innych.